Головна сторінка    Архів номерів   Вимоги до авторів   БІБЛІОТЕКА    
Матеріали конференцій    Наукові збірники    Бібліографічні покажчики    Партнери



- Історія України та
Сіверщини по ХVІІІ ст.


- Історія України
та Чернігово-Сіверщини
ХІХ - поч. ХХ ст.


- Історія України та
Придесення ХХ - ХХІ ст.


- Історія міст і сіл

- Видатні діячі Сіверщини

- Російсько-українська війна: спогади, факти, свідчення

- Філософія

- Підручники
Історія України та Придесення ХХ-ХХІ ст.
Анцибор Є., Конашевич М., Соломаха С., Чепурний В., Бондар О., Назаренко В., Ступак В., Ясенчук О.


Соломаха С.В.

Книгу підготовлено до 10-річчя Революції гідності з метою збереження пам’яті про революційні події листопада 2013 року – березня 2014 року на Чернігівщині.

Видання призначене для дослідників, краєзнавців, учителів, усіх, хто цікавиться перебігом подій Революції гідності та історією Чернігово-Сіверщини.

В. М. Половець

Книга спогадів українського науковця, історика охоплює понад 80 років. Автор розповідає про історичні події, свідком чи учасником яких йому довелося бути, організації, в яких він працював, зустріч з державними і партійними діячами, з видатними вченими і працівниками культури. Книга дає широке уявлення про внутрішні партійні відносини та становище у вищій школі на той час. Незважаючи на те, що автор працював в умовах тоталітарного режиму, книга проникнута ідеями гуманізму, миру і демократії.

С. Павленко

У книзі-дослідженні С.Павленка розповідається про маловідомі сторінки історії Чернігівщини. Автор, вивчаючи спецхрони колишніх архівів КДБ та Чернігівського обкому КПУ, натрапив на унікальні документи, які до цього часу нікому не були відомі. Видання розраховане на вчителів, школярів, краєзнавців, патріотичну громадськість.


Т. Демченко

Навчальний посібник призначений для заступників голів райдержадміністрацій, заступників голів районних рад, заступників голів міських рад міст обласного значення з гуманітарних питань, державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування, які вчаться за професійною програмою підвищення кваліфікації, викладачів Центру, всіх, хто цікавиться історією України та рідного краю. Він підготовлений на виконання Обласного плану заходів на 2007 – 2008 роки у зв’язку з 75-ми роковинами Голодомору 1932 – 1933 рр., затвердженого розпорядженням голови Чернігівської обласної державної адміністрації від 17 травня 2007 р. №200. Посібник містить матеріали про колективізацію та голодомор на Чернігівщині в кінці 20-их – на початку 30-их років ХХ ст., нормативно-правові акти, документи, рекомендовану літературу, локальні електронні ресурси, інтернет-посилання та фотоілюстрації з цієї тематики.

В. Шкварчук

Однажды Президент Кравчук (еще не "экс-") с подкупающим простодушием публично заявил, что про голодомор 1932-33 годов на Украине он (даже на посту главного идеолога КПУ!) ничего не знал. Не будем удивляться. "Меня события тех лет тоже беспокоили, -- рассказывал давний сотрудник КГБ. -- Но чтобы получить в архиве соответствующие документы, нужно писать обоснование. Начальство сразу усекет: интересуется заведомо ложными антисоветскими измышлениями".


В. Шкварчук

...зумисно не вдаючись до залучення опублiкованих в iнших виданнях матерiалiв i документiв - я вирiшив провести своє дослiдження. Врештi-решт, як справедливо зауважив блискучий росiйський публiцист українського походження Анатолiй Стреляний: "Справжнє лице будь-якої влади не те, яке вона показує, а те, яке вона приховує". Отож i писатиму тiльки про широкому загалу невiдоме. Iншому дослiднику, який захоче подати iсторiю цього перiоду в повному обсязi, моя праця зможе послужити допомiжним матерiалом, так би мовити, свiдченням знизу


А. Боровик

Монографія присвячена дослідженню процесу українізації загальноосвітніх шкіл періоду української революції 1917-1920 рр. Особливу увагу автор звертає на стан наукової розробки проблеми і джерельну базу, вироблення планів українізації та їх реалізації урядами Центральної Ради, Гетьманату й Директорії УНР, реформування підготовки педагогічних кадрів, забезпечення шкіл підручниками та іншими засобами навчання.
Книга розрахована на науковців, викладачів, студентів та широке коло читачів.

   

Г. Папакін

Монографія є першим комплексним дослідженням стосунків Гетьмана всієї України Павла Скоропадського з наукою та науковцями в дореволюційний час, його ролі у створенні Української академії наук у Києві 1918 року, опікуванні розвитком української науки в еміграції. Всебічно розкривається політичне тло української «академічної революції», концепція побудови та діяльності Української академії наук, народженої за виняткових обставин розпаду Російської імперії, виникнення на її території національних держав, серед яких Україні першій удалося успішно подолати шлях до власної Академії. Основна увага спрямована на розкриття планів та дій глави Української Держави в цій сфері, ступеня його заангажованості в діяльність батьківзасновників УАН М. Василенка та В. Вернадського, постійну підтримку намічених ними напрямів академічного будівництва. Проаналізовано комплекс затверджених гетьманом державних актів, якими була створена Українська академія наук, обставини формування першого складу дійсних членів Академії, призначення її керівника, імовірність існування альтернативних кандидатур першого в історії Голови-президента УАН.

Для науковців, студентів, усіх, хто цікавиться історією України, Національної академії наук, організації наукового життя в Україні ХХ ст.

У нарисах зроблено спробу на основі документів висвітлити один з головних історичних етапів державного будівництва, а саме - події 1917р. на Чернігівщині. Особливу увагу приділено реформуванню політичної системи в умовах революції, реакції на події органів влади та місцевого самоврядування, розвиткові українського руху в регіоні. Видання розраховано на викладачів, аспірантів, студентів-істориків, а також на державних службовців, посадових осіб місцевого самоврядування.

 

© Siverian chronicle, 2008
При використанні матеріалів посилання на журнал обов'язкове.